"Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka" 6.4. - 9.4.2020

Téma "Velikonoce" Připomeneme si české tradice a lidové zvyky.

„Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka“

Zdravím vás milé děti. To nám ten týden zase utekl.  Zahradník začíná pomalu sázet semínka do země. Zkuste si s maminkou říct, jaká semínka zasadí? Ano výborně, jsou to semínka: ředkvičky, petrželky, mrkve a třeba jste vymyslely ještě další. Semínka potřebují k životu a růstu vodu a sluníčko. Myslíte si, že vodu potřebujete i vy­? Ano, správně! J

A teď pár malých úkolů:

1. Holky – vystřihněte z papíru tvar vajíčka (s pomocí rodičů) a namalujte kraslici – to je velikonoční vajíčko.

2. Kluci – namalujte jarní kytičku pro holky.

3. Poproste rodiče o plastový tácek a dva malé hrnečky. Do jednoho z nich napusťte trochu vody a pokuste se přelévat z jednoho hrnečku do druhého, tak aby nevytekla na tácek.

4. Podívejte se, jestli u vás nějaká rostlinka nepotřebuje zalít.

Mám z vás velkou radost i doma můžete být malým zahradníkem! J

Čeká nás teď týden před Velikonocemi, říká se mu Svatý týden a je pěkně barevný. Přichystal nám pár úkolů. A rovnou si o něm můžeme něco dozvědět.

• Květnová neděle. Lidé obvykle chodí do kostela s kočičkami nebo s březovými větvičkami.  Při procházce si je můžete natrhat a pak je dát do vázičky.

• Modré pondělí. Ukliďte si v pokojíčku.

• Šedivé úterý. Pokračujte v úklidu a vymeťte si prach a pavučiny.

• Škaredá středa. Celý den se usmívejte, protože, kdyby jste se mračily, tak vám to může zůstat!

• Zelený čtvrtek. Zkuste sníst něco zeleného. J

• Velký pátek. Dnes si odpočiňte od uklízení a odpočívejte.

• Bílá sobota. Kluci si můžou uplést pomlázky a holčičky můžou mamince pomoct s pečením beránka nebo mazance. Ale jde to i obráceně. J

A konečně poslední den z týdne – Velikonoční neděle. Můžete si doma udělat malou oslavu a třeba vyrobit velikonoční přáníčko někomu z rodiny.

A na závěr krátká básnička.

Přišlo Jaro, slunce svítí,

v zahradách je plno kvítí.

Co to ptáčci štěbetají?

Že mi tady rádi dají malovaná vajíčka,

Co přinesla jim slepička.

Hezké Velikonoce vám přeje vaše školka! J

Přidáno 6. 4. 2020, autor: Jana Novotná