Informace o prvním dnu ve školce - ve středu 1.9.2021

Jak bude probíhat první den ve školce:

Mezi půl sedmou a osmou hodinou přijdete do školky. Najdete si šatnu Šneček nebo Motýlek.

Ve třídě Šneček budou paní učitelky Mgr. Marie Holá a Lenka Dobrovolná. Ve třídě Motýlků budou paní učitelka Martina Píšová a vedoucí učitelka Jana Novotná.

V šatně se nejdříve podíváte na předepsaný seznam jmen dětí se značkou. Pak si najdete skříňku s Vaší značkou a dáte si tam věci. Udělejte si první den na všechno čas. V klidu dítěti vše ukažte. Kde je jeho skříňka. Jakou má značku. Ukažte mu, kde má boty, kde má náhradní tričko, kde má tepláky na ven. Znovu si připomeňte značku – stejnou bude mít u ručníku v umývárně a u lehátka k odpočinku. Ale netlačte na dítě, jde jen o připomenutí a povídání si s dítětem. Nic se neděje, když dítě vše zapomene. Děti si na značku i prostředí školky budou zvykat postupně, první den bude plný dojmů.

Pak půjdete ke své třídě. V klidu, s úsměvem se s dítětem rozloučíte, předáte dítě paní učitelce a odejdete.

Naše doporučení:

Povídejte si s dítětem o školce už předem. O tom, jaké to bude, co bude ve školce dělat a že zase vždy přijdete.

Nedávejte znát před dítětem své emoce, neslzte, neříkejte, jak Vám bude smutno. Dítě musí vidět na Vás, že všechno bude v pořádku.

Pokud můžete, vyzvedávejte své dítě prvních několik dní po obědě.

Neprodlužujte loučení s dítětem. Dlouhé loučení dítěti odloučení od Vás zhoršuje.

Co nejvíce věcí – bačkorky, oblečení, holinky…podepište.

Co potřebujete první den do školky:

Podepsané bačkorky

Tepláky na ven

Podepsané holinky

Podepsaný hrneček na pití během dne

Náhradní oblečení co kdyby, nehoda se může stát

Pokud bude dítě odpočívat, tak pyžamo

Může být plyšáček z domova

Pár slov na závěr:

Nebojte se, všechno bude dobré.

Přidáno 9. 6. 2021, autor: Jana Novotná