ČARODĚJNICKÉ DOVÁDĚNÍ VE ŠKOLCE

Koncem dubna se naše školka proměnila v jedno velké čarodějnické doupě. Navštívila nás velká čarodějnice Roxana a malá čarodějnice Malvína.

S dětmi se obě domluvily, že malé čarodějnici pomůžou naučit se kouzelnické dovednosti, aby s nimi mohla společně odletět na čarodějnický rej. Děti dostaly spoustu úkolů, kdy během týdne vařily lektvary, vyráběly kouzelné hůlky, plnily různé úkoly na čarodějné stezce nebo se učily nejroztodivnější zaklínadla a kouzla. V úterý 30. dubna se všechny čarodějničky a čarodějové sešli na školkové zahradě. Přestože byl veliký vítr, nikdo neodletěl, a tak si všichni mohli vychutnat vyrobené ovocné lektvary na krásu, zdraví, radost nebo lásku. Malá čarodějnice Malvína předala dětem dáreček a diplom za pomoc při získávání čarodějnických zkušeností a pak už se všichni oddali čarodějnickému tanečnímu rejdění.

Přidáno 7. 5. 2024, autor: Soňa Švejdová